Forum Euro – dla wszystkich miłośników Unii Europejskiej. Wiadomości o krajach Unii, o ich tradycjach, o prawach oraz konstytucjach Unii Europejskiej. Znajdziesz tutaj wszystko o niej. Wejdź i podziel się swoimi nowinkami z innymi

Nie jesteś zalogowany na forum.

lizuska
Użytkownik
Data rejestracji: 2016-03-01
Liczba postów: 52

Odp: Jaki jest format egzaminu FCE?

Hej wam. Zabieram się do nauki z języka angielskiego bo w przyszłym roku chcę zdawać egzamin FCE i tutaj pytanie do was. Jak wygląda od wewnątrz taki egzamin?

Offline

NoName
Użytkownik
Data rejestracji: 2013-08-12
Liczba postów: 64

Odp: Jaki jest format egzaminu FCE?

Więc tak. Sam egzamin FCE daje Ci wiele możliwości i przyda Ci się z pewnością w przyszłości.
Istnieje pięć elementów testu FCE:

Czytanie
Będziesz mieć jedną godzinę, aby odpowiedzieć na 30 pytań na trzech różnych tekstów. Użytkownik będzie zobowiązany do udzielenia odpowiedzi na pytania dotyczące wielu różnych rodzajów tekstu, takie jak artykuły prasowe, raporty, reklamy, broszury, listy i wiadomości.
Pisanie
Na egzaminie będziesz mieć jedną godzinę i 20 minut, aby napisać dwa krótkie kawałki około 120 - 180 słów każdy. Będziesz musiał wykazać się umiejętnością pisania różnego rodzaju tekstów, takich jak listy, raporty, eseje, e-maile i opowiadania.
Użycie angielskiego
Masz 45 minut, aby odpowiedzieć na 42 pytań. Użytkownik będzie zobowiązany do udzielenia odpowiedzi na pytania, aby wykazać zrozumienie angielskiej gramatyki i słownictwa.
Słuchanie
Będziesz miał 40 minut na udzielenie odpowiedzi na 30 pytań. Użytkownik będzie zobowiązany do wykazania zdolności do rozumienia mówionego języka angielskiego w różnych sytuacjach, takich jak wywiady, wykłady, programy informacyjne i ogłoszenia publiczne.
Mówienie
Część speaking egzaminu trwa do 14 minut. Przystąpisz do testu w rozmowie z dwoma innymi kandydatami. Użytkownik będzie zobowiązany do dyskusji na tematy lub materiały takie jak zdjęcia czy teksty słuchacza jako część grupy, a także samemu.
Każda sekcja stanowi 20% całkowitej liczby. Istnieje pięć klas: A, B, C, D i E. Kandydaci, którzy osiągają klasę A, B lub C będą zdawać egzamin i zostanie przyznany certyfikat FCE Cambridge English, który jest dożywotni czyli raz zdany egzamin jest ważny przez całe życie.

Offline

lizuska
Użytkownik
Data rejestracji: 2016-03-01
Liczba postów: 52

Odp: Jaki jest format egzaminu FCE?

Dziękuję serdecznie za tak wyczerpującą odpowiedź. Teraz wszystko jasne.

Offline